Wednesday, July 9, 2014

Butang pakaian seragam Jabatan Talikom Malaysia(Telekom)..

Koleksi butang lama pakaian seragam Jabatan Talikom/Jabatan Telekom Malaysia,sebelum ianya diswastakan.
Teman terima koleksi butang daripada sahabat di Ipoh,Perak pada hari ini Rabu 11Ramadhan 1435H/9 Julai 2014.



Sejarah TM....
Sebelumnya ia adalah sebuah badan kerajaan, namun Jabatan Telekom Malaysia diperbadankan dan diswastakan pada 12 Oktober 1984 dan ia dikenali sebagai Syarikat Telekom Malaysia Berhad. TM telah disenaraikan dalam Bursa Malaysiapada 9 September 1990.

Wednesday, June 11, 2014

Wooden Mouse Trap

Koleksi Kayu Perangkap Tikus(Wooden Mouse Trap) berukuran panjang 4" dan lebar 2"....



Sunday, June 1, 2014

Beg Coca Cola Edisi World Cup 2014..

Koleksi beg hadiah Coca Cola Edisi World Cup 2014 diperolehi dengan pembelian produk 'COKE'....




Friday, May 30, 2014

Rantai Kunci SEA GAMES XV-KL'89

Hari ini,terjumpa koleksi rantai kunci 'SEA GAMES XV-KUALA LUMPUR-'89.


Sukan Asia Tenggara 1989

Sukan Asia Tenggara 1989 atau Sukan Asia Tenggara ke-15 telah diadakan di Kuala LumpurMalaysia pada 20 Ogos - 31 Ogos 1989. Temasya ini dirasmikan oleh Sultan Azlan Shah, Yang di-Pertuan Agong ke-9. WalaupunKemboja tidak mengambil bahagian, Laos kembali mengambil bahagian dalam temasya Sukan SEA kali pertama di bawah sebuah persekutuan baru pada edisi kali ini. Vietnam juga mengesahkan tempat untuk mengambil bahagian buat kali pertama.

Pungutan pingat Sukan Asia Tenggara 1989SEA Games 1989 - Kuala Lumpur.jpg
Ked.NegaraEmasPerakGangsaJumlah
1Indonesia Indonesia1027871251
2Malaysia Malaysia675875200
3Thailand Thailand626366191
4Singapura Singapura323847117
5Filipina Filipina263764127
6Myanmar Myanmar10142044
7Vietnam Vietnam311519
8Brunei Brunei122427
9Laos Laos0101

Saturday, May 24, 2014

Gumba Gergasi

Jenoh kehulu-kehilir cuma ini sahaja yang jumpa pada hari ini,..........
Gumba gergasi/pam sedut minyak diesel dalam tong drum berukuran panjang 4kaki 1inci (49")

Sunday, May 18, 2014

Pencarian di hujung minggu......

Kerusi santai di era tahun 1960/70-an....cantik

Bola Sepak Takraw drp rotan...nostalgia...

Cenderamata drp.Setesen Minyak BP....sambutan kemerdekaan ke 48